۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين
گزارشي از دستاوردهاي سفر علمي دو عضو هيات علمي و محقق پسادكتري دانشكده به مالزي
ارسال شده در تاریخ 1396/09/26
ساعت 16:27

در تاريخ 16 لغايت 23 آذر ماه ( برابر هفتم تا چهاردهم دسامبر2017) سه عضو از دانشكده علوم تربيتي و روان شناسي دانشگاه الزهرا(س) با حمايت دفتر همكاري هاي علمي و بين المللي دانشگاه الزهراء(س) به كوالالامپور مالزي سفر كردند اين سه نفر؛ خانم ها دكتر مريم بناهان قمي و دكتر هدي السادات محسني اعضاء هيات علمي گروه مديريت و برنامه ريزي آموزشي و آقاي دكتر روح الله خدابنده لو محقق پست دكتري بودند و اين سفر با هدف شركت در كنفرانس بين المللي "پيشرفتهاي جهاني علوم تربيتي، علوم انساني و شهروندي" و همچنين بازديد از برخي دانشگاههاي مالزي صورت گرفته بود .

اين سفر علمي دستاوردهاي ذيل را به همراه داشت ؛  
  • ارائه مقاله در روز شنبه 18 و يكشنبه 19 آذر ماه در كنفرانس بين المللي پيشرفت‌هاي جهاني علوم تربيتي، علوم انساني و شهروندي در دانشگاه UTM مالزي ( درخصوص اين خبر به اين ....لينك .... مراجعه فرمائيد ) 
 
 
 
 
  • ديدار با با رئيس كل برنامه ريزي آموزشي دانشگاه مركزي پنجاب در كشور پاكستان در حاشيه برگزاري كنفرانس و در اين ديدار به معرفي دانشگاه الزهراء(س) و ارائه بروشور به جهت تاكيد بر توانمندي هاي دانشگاه و علاقمندي براي گسترش فعاليتهاي علمي به‌ويژه در حوزه مطالعات آموزشي   . همچنين در اين ديدار مقرر گرديد به منظور انعقاد تفاهم نامه همكاري، نامه اي از طرف مديريت همكاري‌هاي علمي و بين المللي دانشگاه الزهراء(س) براي دكتر عاقل احمد، رئيس كل برنامه ريزي آموزشي اين دانشگاه ارسال شود تا زمينه انقعاد تفاهم نامه همكاري با اين دانشگاه مطرح پاكستان فراهم شود.
 
  •  روز دوشنبه 20 آذر ماه هيأت اعزامي دانشگاه الزهراء (س) ، به اتفاق هيأتي از دانشگاه بيرجند در دانشگاه Asian e-University حضور يافتند و با رئيس دانشكده علوم تربيتي دانشگاه UTM در خصوص ايجاد زمينه‌هاي علمي و پژوهشي به بحث و تبادل نظر پرداختند. با توجه به اين كه دانشگاه UTM از زمره مراكز پيشرو در زمينه آموزش الكترونيكي است ، قطعاً تجربيات اين دانشگاه در اين حوزه ميتواند در ايران مفيد واقع شود. زمينه هاي پيش بيني شده براي همكاري شامل اين دو مورد بود ؛ برگزاري كنفرانسي مشترك در حوزه آموزش الكترونيكي و همچنين حضور هيأتي از دانشگاه مالزيايي در ايران، به منظور انتقال تجربيات در حوزه آموزش الكترونيكي .

 
  •   بازديد از مركز ملي تحقيقات رشد كودك مالزي(NCDRC) دانشگاه UPSI و ديدار با خانم پرفسور سوفيا در روز سه شنبه 21 آذرماه . در اين ديدار از مهدكودك و مركز پيش دبستاني دانشگاه UPSI بازديد شد . دكتر سوفيا به معرفي تاريخچه، فعاليتها و برنامه هاي اين مركز پرداختند . همچنين چهار نفر از محققين اين مركز در خصوص پايگاه داده اي ملي كودكان مالزي(NCDC) ، غربالگري كودكان با نيازهاي ويژه و فعاليتهاي آموزشي مركز به تفصيل معرفي نمودند.
    از دكتر سوفيا براي برگزاري كارگاههاي علمي در خصوص معرفي پايگاه داده اي كودكان مالزي و آشنايي با شيوه استفاده از اين پايگاه داده اي در ايران از سوي نمايندگان دانشگاه الزهرا(س) دعوت به عمل آمد و با استقبال از اين دعوت براي حضور خود در دانشگاه الزهراء(س) براي تاريخ 22 تا 27 دي ماه اعلام آمادگي كردند . در اين نشست پيش برنامه هايي براي انجام اين كار تدوين گرديد.
 
 
 
  • روز چهارشنبه 22 آذر بازديد از اولين و بزرگترين مركز آموزشي كودكان والدورف در كشور مالزي و ملاقات با مؤسس و مدير اين مركز آقاي ديويد ليم . در اين بازديداين مركز و فعاليتهاي آن به هيات دانشگاه الزهرا(س) معرفي شد. همچنين از آقاي ليم براي حضور در ايران دعوت به عمل آمد. 
 
 
  • بازديد از دانشگاه UiTM به‌عنوان بزرگترين دانشگاه مالزي با قريب به 150 هزار دانشجو . در اين بازديد اعضاء دانشكده علوم تربيتي و روان شناسي دانشگاه الزهرا(س) با تعدادي از اساتيد دانشكده علوم تربيتي دانشگاه دانشگاه UiTM ملاقات كردند و هريك از اساتيد در حوزه‌هاي تخصصي و تجربه‌اي خود به بحث و تبادل نظر پرداختند. در اين ديدار كه مسئولين دفتر همكاري‌هاي بين المللي دانشگاه UiTM نيز حضور داشتند و در خصوص سه موضوع اصلي سخن به ميان آمد . امكان سنجي انجام پژوهش‌هاي مشترك بيشتر با اين دانشگاه (با توجه به اينكه هم اينك يك پژوهش مشترك بين دانشگاه الزهراء(س) با اين دانشگاه در حال انجام است). برگزاري كارگاه‌هاي علمي دو طرف در كشور مقابل و برگزاري كنفرانس مشترك در حوزه علوم تربيتي. 
  •  پنج شنبه 23 آذر ماه ملاقات با مسئولين دانشكده مطالعات آموزشي دانشگاه UPM (با توجه به تفاهم نامه اخيرِ همكاري علمي با رئيس دانشگاه UPM) در اين ديدار برنامه‌هايي براي عملياتي شدن اين تفاهم نامه پيشنهاد گرديد كه برگزاري كنفرانس مشترك ، برگزاري كارگاه‌هاي علمي و همچنين انجام پژوهش هاي مشترك علمي از مباحث مطرح شده بود 

ارسال کننده:
تعداد بازدید:244
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ده ونک، روبروی درب اصلی دانشگاه الزهراء(س)، دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی  
کدپستی : 1993893973
تلفن : 982188049937+ فاکس : 982188041464+
                  edupsy@alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.