۱۳۹۷ شنبه ۲۶ آبان
کارگاه آلتمتریکس
ارسال شده در تاریخ 1397/03/05
ساعت 09:42

گزارش نماینده انجمن از این کارگاه :

نشریه پیک کتابداری با همکاری انجمن علمی- دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا(س) در تاریخ 23 اردیبهشت ماه 1397 کارگاه آموزشی "آلتمتریکس" را با تدریس سرکار خانم الهه حسینی، دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا(س)، از ساعت 10 الی 12 در سالن حدیث برگزار نمود.

محور های این کارگاه :

 * ارزیابی پژوهش در محیط وب 2

 * شاخص های جایگزین (شاخص های شبکه های اجتماعی)

 * ابزارهای آلتمتریک

 * ارزیابی آثار علمی در رسانه های اجتماعی

 * تحلیل رابطه بین متغیرهای استنادی و شاخص های آلتمتریکs

   در ابتدای کارگاه توضیحاتی درخصوص شاخص های مبتنی بر استناد و پایگاه های عمومی و تخصصی ارائه شد. سپس به عوامل مختلفی از جمله اشتراک گذاری تولیدات علمی، همکاری با سایر پژوهشگران و استفاده از ابزار های وب 2 و تاثیری که می توانند در افزایش میزان رویت پذیری مقالات داشته باشند؛ اشاره گردید. در اواسط کارگاه از شرکت کنندگان پذیرایی  و در ادامه به مفهوم آلتمتریکس پرداخته شد و حوزه های مرتبط با آن از جمله کتابسنجی، علم سنجی و...مطرح و مزایای آلتمتریکس و ایراداتی که بر آن وارد است، شرح داده شد. هم چنین چند سایت برای مشاهده ی نمره آلتمتریکس مقالات به شرکت کنندگان معرفی گردید و رابطه ی بین متغیر های استنادی و شاخص های آلتمتریک مورد بررسی قرار گرفت. در آخر، کارگاه با پرسش و پاسخ شرکت کنندگان به اتمام رسید.

به دلیل درخواست های مکرر دانشجویان، نشریه پیک کتابداری با همکاری انجمن علمی- دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا(س) در تاریخ 2 خرداد ماه 1397 کارگاه آموزشی "آلتمتریکس" را مجددا با تدریس سرکار خانم الهه حسینی، دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا(س)، از ساعت 10 الی 12 در کلاس 205 دانشکده علوم تربیتی‌وروا‌‌ن‌شناسی‌برگزارنمود.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:46
تصاویر مرتبط:

  • آلتمتریکس_0
  • آلتمتریکس_0
  • آلتمتریکس_0
  • آلتمتریکس_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان ده ونك ، روبروي درب اصلي دانشگاه الزهرا، دانشكده علوم تربيتي و روان‌شناسي  
كدپستي : 1993893973
تلفن : 982188041464+ فاكس : 982188049937+
 edupsy[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.