۱۳۹۸ دوشنبه ۵ فروردين
کارگاه آلتمتریکس
ارسال شده در تاریخ 1397/03/05
ساعت 09:42

گزارش نماینده انجمن از این کارگاه :

نشریه پیک کتابداری با همکاری انجمن علمی- دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا(س) در تاریخ 23 اردیبهشت ماه 1397 کارگاه آموزشی "آلتمتریکس" را با تدریس سرکار خانم الهه حسینی، دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا(س)، از ساعت 10 الی 12 در سالن حدیث برگزار نمود.

محور های این کارگاه :

 * ارزیابی پژوهش در محیط وب 2

 * شاخص های جایگزین (شاخص های شبکه های اجتماعی)

 * ابزارهای آلتمتریک

 * ارزیابی آثار علمی در رسانه های اجتماعی

 * تحلیل رابطه بین متغیرهای استنادی و شاخص های آلتمتریکs

   در ابتدای کارگاه توضیحاتی درخصوص شاخص های مبتنی بر استناد و پایگاه های عمومی و تخصصی ارائه شد. سپس به عوامل مختلفی از جمله اشتراک گذاری تولیدات علمی، همکاری با سایر پژوهشگران و استفاده از ابزار های وب 2 و تاثیری که می توانند در افزایش میزان رویت پذیری مقالات داشته باشند؛ اشاره گردید. در اواسط کارگاه از شرکت کنندگان پذیرایی  و در ادامه به مفهوم آلتمتریکس پرداخته شد و حوزه های مرتبط با آن از جمله کتابسنجی، علم سنجی و...مطرح و مزایای آلتمتریکس و ایراداتی که بر آن وارد است، شرح داده شد. هم چنین چند سایت برای مشاهده ی نمره آلتمتریکس مقالات به شرکت کنندگان معرفی گردید و رابطه ی بین متغیر های استنادی و شاخص های آلتمتریک مورد بررسی قرار گرفت. در آخر، کارگاه با پرسش و پاسخ شرکت کنندگان به اتمام رسید.

به دلیل درخواست های مکرر دانشجویان، نشریه پیک کتابداری با همکاری انجمن علمی- دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا(س) در تاریخ 2 خرداد ماه 1397 کارگاه آموزشی "آلتمتریکس" را مجددا با تدریس سرکار خانم الهه حسینی، دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا(س)، از ساعت 10 الی 12 در کلاس 205 دانشکده علوم تربیتی‌وروا‌‌ن‌شناسی‌برگزارنمود.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:61
تصاویر مرتبط:

  • آلتمتریکس_0
  • آلتمتریکس_0
  • آلتمتریکس_0
  • آلتمتریکس_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ده ونک، روبروی درب اصلی دانشگاه الزهراء(س)، دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی  
کدپستی : 1993893973
تلفن : 982188049937+ فاکس : 982188041464+
                  edupsy@alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.