۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۷ تير

سال 1397


جشن بزرگ دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) با حضور181 دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته های گوناگون ورودی سال 93 و 640 دانش آموخته کارشناسی ورودی سال های 91 و 92 ، خانواده های این عزیزان، دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر مهناز ملانظری، رئیس دانشگاه، معاونین و سایر مسئولان دیروز چهارشنبه 20 تیر 1397 از ساعت 9 الی 12 صبح در سالن اصلی همایش های برج میلاد برگزار گردید..
در آغاز این مراسم خانم دکتر ملانظری، رئیس دانشگاه الزهرا(س)، ضمن خوشآمدگویی به دانش آموختگان و فرهیختگان جوان و امیدهای آینده و افتخارآفرین کشور عزیزمان و خانواده های پرتلاش و زحمتکش آنان که با همت والا و صبر و حوصله، نونهالانی چنین غرورآفرین و ارزشمند را به جامعه تقدیم کرده اند؛ از اساتید و کارکنان دانشگاه الزهرا(س) که با دل و جان و تلاش های بسیار بهترین دانشجویان را تربیت کرده اند قدردانی نمود.
دکتر ملانظری افزود: اکنون که به لطف خداوند متعال و با تلاش و کوشش خود توانسته اید دوره ای از مسیر علم آموزی خود را در دانشگاه الزهرا(س) با افتخار طی نمایید، وظیفه خود می دانم ترسیمی از جایگاه دانشگاه الزهرا داشته باشم تا بتوانید به دانشگاهی که در آن تحصیل کرده اید افتخار نموده و بدانید موفقیت امروز دانشگاه الزهرا مرهون تلاش های اساتید شما و علم آموزی و کوشش و همراهی شما در این دانشگاه بوده است. دانشگاهی که حدود 55 سال از عمر آن می گذرد و برای اولین بار در 55 سال پیش با حدود 90 دانشجو در 3 رشته تحصیلی کار خود را شروع نمود و امروز حدود 10.000 دانشجو در 150 رشته تحصیلی و 10 دانشکده در مقاطع مختلف کارشناسی و تحصیلات تکمیلی به فعالیت علمی پژوهشی خود ادامه می دهد. دانشگاهی که در میان دانشگاه های جامع دولتی از سطح بسیار خوب و رو به رشدی برخوردار است و شاید به گواه اطلاعات دریافتی به جرأت بتوان گفت که از بین حدود 26 دانشگاه جزء 5 دانشگاه اول جامع خاص دختران در سطح دنیا می باشد.
وی ادامه داد: دانشگاه الزهرا(س) امیدوار است شما دانش آموختگان فرهیخته با بهره گیری از تجربیات سال های تحصیل خود بتوانید فرد مفید و شایسته ای برای کشور و ملت عزیزمان بوده و با ایده ها و اندیشه های نو، با پایبندی به ارزش ها، تلاش، صداقت، امانت داری و تخصص در ترسیم توسعه کشور در افق های پیش رو، نقش مهمی داشته باشید و در زمینه پویایی و بالندگی این سرزمین با توان علمی خود بکوشید به مدارج عالی تر آموزشی و تخصصی راه یابید.
امیدوارم در مقاطع تحصیلی بالاتر در الزهرا و هر دانشگاه دیگر که حضور داشته باشید، ارتباط خود را با مرکز کارآفرینی و مرکز رشد دانشگاه الزهرا(س) برقرارنموده تا انشالله به جای منتظر ماندن برای بکار گرفته شدن خود کارآفرینانی باشید که با ایجاد کسب و کارهای جدید تعداد زیادی از دوستان خود را نیز به کار گیرید.
دختران ایران زمین و سرمایه های ارزشمند این مرز و بوم! امیدوارم به زودی با تکیه بر سرمایه گذاری علمی خود گام های بلندی در جهت پیشرفت، توسعه و رفع مشکلات میهن عزیزمان بردارید و با استعانت از مدد الهی و بر پایه اخلاق مداری، تعهد، دانایی و آگاهی به عنوان فردی کارآمد پای در عرصه فعالیت های اجتماعی بگذارید. توسعه کشور عزیزمان چشم به راه تدبیر و آگاهی شماست.
رئیس دانشگاه الزهرا(س) در پایان از همکاران حوزه معاونت فرهنگی که زحمت برگزاری این مراسم را کشیده اند، همچنین کلیه همکاران سایر قسمت های دانشگاه که زمینه سازی این جشن را به عهده داشته اند و از مدیران و مسئولان دانشگاه که در مسیر تحصیل دانش آموختگان نقش آفرین بوده اند؛ قدردانی نمود و با آرزوی سلامتی، سربلندی و موفقیت برای دانش آموختگان ابراز امیدواری نمود تا در مقاطع تحصیلی بالاتر نیز شاهد حضورشان در این دانشگاه باشیم..
حجه الاسلام والمسلمین دکتر خان بیگی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه الزهرا(س)، سخنران دیگر این مراسم بود که ضمن تبریک این روز خجسته به دانش آموختگان و خانواده های آنان، به ارزشمندی علم با تعهد و ایمان و تقوای الهی اشاره نموده و این مسیر را موجب موفقیت و سعادتمندی در دنیا و آخرت اعلام نمود.
سپس کلیپی جهت تشویق دانش آموختگان برای دعوت و عضویت در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه از طرف این مرکز ارائه گردید تا راهی آسان برای اشتغال و کارآفرینی این عزیران در این مرکز باشد.
سخنران بعدی مراسم، دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بود که ضمن تشکر از ریاست و هیات رئیسه دانشگاه به ویژه حوزه آموزشی، فرهنگی و اساتید دانشگاه الزهرا(س) ادامه داد: از نکاتی که باید به آن توجه نمود در درجه اول شکرگزاری از نعمت هایی است که کسب کرده اید و بهترین آنها بی تردید نعمت بزرگی است که به خاطر آن جشن گرفته اید و آن جشن دانش آموختگی برای پایان دوره تحصیلی است که ضمن تبریک خدمت شما و محضر خانواده های عزیز و محترمتان که در این مسیر تلاش ها، رنج ها و دغدغه های آنها از روزی که شما را به مهد کودک سپردند تا به امروز و نیز بعدها برای شما خواهند کشید، ان شاء الله این نعمتها را هرگز فراموش نمی کنید..
معاون فرهنگی وزارت علوم در ادامه عنوان نمود: به یاد داشته باشید یک روز هم برای ورود شما در دانشگاه جشن گرفتند و ورود شما را به دانشگاه خوش آمد گفتند، در دانشگاه تجربیات و سرمایه هایی را به دست آوردید که بهترین سرمایه، کسب علم و دانش است و امروز شما دانش آموخته می شوید و یک دوره را به پایان رساندید، قطعا پرسش روز اول را مرور خواهید کرد که برای چه به دانشگاه آمده اید و اکنون چه راهی را در پیش خواهید گرفت.
دکتر غفاری بر این موضوع تاکید کرد: شما باید سرمایه های زیادی کسب کنید به ویژه که شما زنان فرهیخته جامعه را تشکیل می دهید و اگر سهمی بیشتر از مردان نداشته باشید کمتر نیز نخواهد بود.
از دیگر برنامه های این جشن باشکوه، اجرای موسیقی توسط گروه موسیقی سنتی کانون موسیقی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بود، که به نحو احسن اجرا و مورد توجه مخاطبان قرار گرفت .
دکتر ابراهیم میثاق از روانشناسان برجسته کشور سخنران ویژه این جشن بود که به دانش آموختگان جایگاه ویژه زن را گوشزد نمود و گفت زن ضعیفه نیست ظریفه است . وی در ادامه به جایگاه ویژه هر فرد در زندگی اشاره نمود و با توضیحاتی درباره تیپ شخصیتی افراد، به حضار تاکید نمود که بگردید و در جامعه جایگاه ویژه خود را بیابید تا در زندگی موفق و راضی باشید.
در ادامه برنامه با استفاده از اپلیکیشن ارائه شده از طرف مرکز رشدو نوآوری دانشگاه و طبق نظر سنجی های به دست آمده با این نرم افزار موبایلی، از بین شرکت کنندگان در نظرسنجی، قرعه کشی انجام شد و سه نفر برگزیده شدند که جوایزی نیز برای آنان در نظر گرفته شد تا به آنان اهدا گردد.
بعد از قرعه کشی، آقای حجت اشرف زاده خواننده محبوب کشورمان 5 قطعه از بهترین قطعات آلبوم های خود را به حضار ارائه نمود و مورد توجه و استقبال قرار گرفت.
بخش دیگری از برنامه تقدیر از دانش آموختگان ممتاز در هر رشته تحصیلی بود که دانش آموختگان شاهد هم در این جمع مورد تقدیر هیات رئیسه و مسئولین دانشگاه قرار گرفتند.
برش کیک دانش آموختگی هیجان انگیز ترین بخش جشن بود که یک دانش آموخته برگزیده، این وظیفه را به عهده داشت.
در آخرین قسمت برنامه قرائت سوگندنامه توسط رئیس دانشگاه خانم دکتر ملانظری انجام شد و طبق روال گذشته دانش آموختگان تمام بندبند این سوگند نامه را همراه با رئیس دانشگاه قرائت نمودند سپس در پایان قرائت سوگندنامه، به طور هماهنگ کلاه های خود را به نشانه فراغت از تحصیل به هوا پرتاب کردند و هیجان خود را به نمایش گذاشتند.
در پایان ضمن صرف کیک و ناهار، دانش آموختگان عکسهایی به یادگار انداختند و از آتلیه عکس ویژه دانش آموختگی نیز برای داشتن یک عکس یادگاری رسمی با لباس ویژه بهره بردند.

تاریخ به روز رسانی:
1397/04/27
تعداد بازدید:
5086
دانشگاه الزهرا
تهران، میدان ونک، خیابان ده ونک، دانشگاه الزهرا(س)، معاونت فرهنگی و اجتماعی
کدپستی :
1993893973
تلفن : 982188213547+    982185692496+ فاکس : 982188213547 +
 farhangi[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.