۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ فروردين
ارائه‌خدمات‌اجتماعی‌داوطلبانه استادان گروه مدیریت و برنامه ریزی آموزشی
ارسال شده در تاریخ 1398/11/30
ساعت 07:47
با هدف ارائه خدمات اجتماعی داوطلبانه و انجام مسئولیت اجتماعی دانشگاه در قبال جامعه، پژوهشکده زنان با همکاری اساتید محترم دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی روز دوشنبه 28 بهمن ماه 98 اقدام به برگزاری برنامه‌­های ذیل نمود:

*  نشست علمی با عنوان "آموزش مهارت‌­های زندگی به والدین دانش­‌آموزان پایه سوم و چهارم"  در سالن اجتماعات مدرسه ابتدایی دخترانه دکتر مریم میرزاخانی با مشارکت مدیر و معاونان مدرسه و با حضور دکتر افسانه نراقی‌­زاده عضو هیات علمی گروه مدیریت و برنامه­‌ریزی آموزشی دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی برگزار شد. ایشان ابتدا مراحل رشد هیجانی، شناختی، اجتماعی و خودپنداره دانش آموزان دوره سوم و چهارم ابتدایی مطرح شد و سپس مهارت های ارتباطی والدین و شیوه های فرزند پروری در جهت زمینه سازی خانواده سالم ارائه شد. در پایان والدین پرسش‌­های خود را مطرح کرده و مدرس محترم به آن‌ها پاسخ دادند. در پایان نشست ریاست و کادر اجرایی برنامه سرکار خانم دکتر مشکین‌­فام، سرکار خانم موسیوند و سرکار خانم شکری با اهدای لوح تقدیر و هدیه از مدرس قدردانی نموده و قول مساعد برای پیگیری چنین برنامه­‌هایی را به مدعوین دادند.
 
* دکتر پروین احمدی عضو هیات علمی گروه مدیریت و برنامه‌­ریزی آموزشی دانشکده علوم تربیتی و روان­‌شناسی کارگاهی با عنوان  "رویکرد تلفیقی در برنامه درسی" در جمع معلمان پایه­‌های دوم تا ششم دبستان دخترانه دکتر مریم میرزاخانی برگزار کردند. ایشان دیدگاه­‌های سنتی و نوین در برنامه درسی، مزایای رویکرد تلفیقی و یکپارچه‌­سازی در ارائه سرفصل دروس مختلف علوم، اجتماعی، ریاضی، قرآن، هدیه­‌ها و... را برشمرده، و ضمن پرسش و دریافت پاسخ از معلمان به مزایای ارزشیابی توصیفی در خدمت یادگیری اثربخش، رویکرد دروس مجزا، رشته‌­های موازی پرداختند و ظرفیت­های رویکرد تلفیقی در ایجاد ارتباط بین دروس در ذهن یادگیرنده، ارتباط دروس با دنیای واقعی و کاربردی­نمودن درمحتوای دروس را تشریح نمودند.
 
*  دکتر علی ستاری عضو هیات علمی گروه مدیریت و برنامه‌­ریزی آموزشی دانشکده علوم تربیتی و روان­‌شناسی کارگاهی با عنوان "آموزش تفکر به کودکان و نوجونان با رویکرد فلسفی" در پژوهشکده زنان برگزار کردند.
 
* دکتر فاطمه بیگم رضازاده عضو هیات علمی گروه مدیریت و برنامه‌­ریزی آموزشی دانشکده علوم تربیتی و روان­‌شناسی کارگاهی با عنوان "تربیت جنسی" در پژوهشکده زنان برگزار کردند. ایشان ضمن اشاره به اهمیت تربیت جنسی کودکان و ارائه تعریفی از آن،آموزش والدین را در این زمینه بسیار با اهمیت دانستند و موارد کاربردی زیر را مطرح کردند؛
- نحوه پاسخگویی به سوالات جنسی کودکان
- مواردی که والدین باید رعایت کنند
- آموزش کودک برای درمیان گذاشتن مواردی که منجر به آزار کودک می شود.
 هرکدام از این موارد را به تفصیل مورد بررسی قرار دادند و با ارائه مثال به توضیح آن پرداختند. 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:135
تصاویر مرتبط:

  • خدمات_داوطلبانه_0
  • خدمات_داوطلبانه1_0
  • خدمات_داوطلبانه3_0
  • خدمات_داوطلبانه4_0
  • خدمات_داوطلبانه5_0
  • خدمات_داوطلبانه6_0
  • خدمات_داوطلبانه7_0
  • خدمات_داوطلبانه8_0
  • خدمات_داوطلبانه60_0
  • خدمات_داوطلبانه61_0

برچسب ها
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ده ونک، روبروی درب اصلی دانشگاه الزهراء(س)، دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی  
کدپستی : 1993893973
تلفن : 982188049937+ فاکس : 982188041464+
                  edupsy@alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.