۱۴۰۰ يکشنبه ۳ بهمن

ششمین همایش بین المللی روان شناسی مدرسه برگزار شد.

ارسال شده در تاریخ 1399/11/27
ساعت 12:17
ششمین همایش بین المللی روان شناسی مدرسه برگزار شد.

ششمین همایش بین‌المللی روان‌شناسی مدرسه با حضور دکتر حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، دکتر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، دکترمهناز ملانظری رئیس دانشگاه الزهرا(س) و جمعی از اعضای انجمن روان‌شناسی ایران و اساتید حوزه روان‌شناسی در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا به‌صورت حضوری و مجازی به طور همزمان دربسترهای ادوبی کانکت، آپارات و اینیستاگرام برگزار شد.
این همایش با همکاری انجمن علمی روان شناسی تربیتی ایران و گروه روان شناسی تربیتی دانشگاه الزهرا(س) در روزهای 25 و 26 بهمن ماه 1399 با ریاست آقای دکتر فریبرز درتاج، دبیر علمی خانم دکتر مهناز اخوان تفتی و دبیر اجرایی خانم دکتر زهرا هاشمی برگزار شد.
 در آغاز همایش پس از پخش کلیپ معرفی انجمن روان شناسی تربیتی ایران و دانشگاه الزهرا(س)، دبیر علمی همایش خانم دکتر مهناز اخوان تفتی ضمن عرض خوش آمد خدمت تمامی شرکت کنندگان و بیان خشنودی از اینکه علی رغم کرونا توانستیم این همایش را با حمایت انجمن روان‌شناسی تربیتی و رییس دانشگاه خانم دکتر ملا نظری به ثمر رسانده، از حمایت تمام دست اندرکاران تشکر نمودند. ایشان مروری بر پیدایش روان‌شناسی مدرسه داشتند و عنوان کردند پیشگام این مهم شخصی به نام لایتنر ویتنر است و تا به امروز این جریان ادامه داشته است.
 سپس رئیس دانشگاه الزهرا(س) خانم دکتر مهناز ملانظری پس از تبریک ایام و تقارن این ماه مبارک و ولادت امام محمدباقر(ع) و این همایش از تمامی همکاران دانشکده علوم تربیتی روان‌شناسی  و انجمن روان‌شناسی تربیتی ایران تشکر کردند.
ایشان بیان کردند برگزاری چنین همایشی نشان از ضرورت پرداختن به مسائل مدرسه دارد و مدرسه نقش پررنگی در میان کودکان و نوجوانان دارد به این دلیل که معیارهای ذهنی کودک در مدرسه شکوفا می شود. مداخلات و پیشگیری ها و .... همه و همه فرصتی است تا به دانش اموزان کمک کنیم تا در حوزه های مختلف تحصیلی جهت بگیرند و آن ها را به سوی یک نیروی بالغ شدن هدایت کنیم. در کنار مدرسه دانشگاه به عنوان جایی که کودک به آن وارد می شود بسیار مهم است. پرداختن به مسائل دانش آموزان کمک می کند بتوانیم دانشجویانی توانمند با توان بالای حل مسئله داشته باشیم. در این میان دانشگاه الزهرا که خاص دختران است، حدود 10000 دختر در آن مشغول به تحصیل هستند که نیاز است مسائل آنان را نیز مد نظر قرار دهیم. باید برای بالا بردن سطح آگاهی در جامعه تلاش کنیم.
 در ادامه، آقای دکتر فریبرز درتاج رئیس این همایش با بیان اینکه در بهترین شرایط نیز آموزش مجازی در پیشرفته ترین کشورها  توصیه نمی‌شود و ناکارآمد است بیان کردند جدیدترین امار مربوط دو هفته قبل از 36 کشور جهان نشان می‌دهد با مجازی شدن مدارس در کشورهایی مثل فرانسه، ایتالیا، آلمان و اتریش میزان یادگیری بسیار کاهش یافته است. با تولید واکسن کرونا کشورها به دنبال بازگشایی مدارس هستند. نمونه ی دیگر در خصوص رتبه بندی مدارس است و به افزایش کیفیت مدارس کمک می کند. شاخص هایی به دست آمده است و قرار است در اختیار مدارس قرار بگیرد.
در این همایش آقای دکتر محسن حاجی میرزایی وزیر محترم آموزش و پرورش اظهار داشتند: اگر مدرسه را در کنار خانواده، اصلی‌ترین کانون تربیت کودکان بدانیم و تغییرات وسیع و عمیق را در مدرسه رقم بزنیم، برای تمامی حوزه‌ها و امور راهگشا خواهند بود. وی با بیان اینکه روان‌شناسی بخش تفیک ناپذیر تعلیم و تربیت است، افزود: همه آنچه در تعلیم و تربیت شکل می‌گیرد، نمی‌تواند جدا از روان‌شناسی شکل گیرد لذا ما از یک پیوند عمیق و اساسی بین اهداف تعلیم و تربیت با روان‌شناسی صحبت میکنیم.
در ادامه آقای دکتر محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره، آقای دکتر غلامعلی افروز رئیس شورای مرکزی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، آقای دکتر محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و آقای دکتر غلامحسین رحیمی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  و همچنین آقای سردار مهندس رستم قاسمی، مشاور عالی اقتصادی فرمانده کل سپاه و معاون شهید حاج قاسم سلیمانی در نیروی قدس نیز سخنرانی خود را ایراد فرمودند.
گفتنی است اختتامیه این همایش یکشنبه 26 بهمن‌ماه با موضوعات بسترهای فناورانه در فضای یادگیری پروژه محور، چالش‌های ضرورت کاربرد نظریه هوش موفق در مدرسه و مدرسه خردورز با حضور اساتید و صاحب‌نظران حوزه روان‌شناسی در دانشگاه الزهرا برگزار شد. 

ارسال کننده:
تعداد بازدید:1485
تصاویر مرتبط:

 • دکتر مهناز اخوان تفتی_0
 • ششمین همایش بین المللی روان شناسی مدرسه_0
 • ششمین همایش بین المللی روان شناسی مدرسه_0
 • دکتر مهناز ملانظری_0
 • دکتر مهناز اخوان تفتی_0
 • دکتر سعید رضایی شریف آبادی_0
 • ششمین همایش بین المللی روان شناسی مدرسه_0
 • ششمین همایش بین المللی روان شناسی مدرسه_0
 • ششمین همایش بین المللی روان شناسی مدرسه_0
 • ششمین همایش بین المللی روان شناسی مدرسه_0
 • ششمین همایش بین المللی روان شناسی مدرسه_0
 • دکتر خادمی_0
 • وزیر علوم_0
 • ششمین همایش بین المللی روان شناسی مدرسه_0
 • ششمین همایش بین المللی روان شناسی مدرسه_0
 • ششمین همایش بین المللی روان شناسی مدرسه_0

برچسب ها
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه الزهرا
تهران،خیابان ده ونک، روبروی درب اصلی دانشگاه‌الزهرا(س)، دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی
کدپستی : 1993893973
تلفن : 982188049937+ فاکس : 982188041464+
                  edupsy@alzahra.ac.ir
                   
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.